Rada Rodziców

Rada Rodziców jest kolegialnym organem szkoły. Jej członkowie reprezentują ogół rodziców  i opiekunów prawnych uczniów naszej szkoły. W skład Rady Rodziców wchodzi jeden przedstawiciel każdego oddziału szkolnego. Dokumentem, który wyznacza cele, zadania i organizację Rady jest Regulamin.

Prezydium Rady Rodziców w roku szkolnym 2020/2021

Katarzyna Kuflewska

Magdalena Niski

Emilia Rutkowska

Rada Rodziców uczestniczy w działaniach dotyczących edukacji uczniów, opiniuje plany pracy szkoły, projekty, innowacje pedagogiczne oraz pracę nauczycieli do ustalenia ich dorobku zawodowego.  W celu wspierania działalności statutowej szkoły Rada gromadzi fundusze z dobrowolnych składek rodziców.

Wpłaty na Radę Rodziców dokonujemy na niżej podane konto lub w sekretariacie szkoły:

Rada Rodziców przy szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Żyrzynie
33 8191 1071 2006 6000 7807 0001

Wysokość wpłat:

pierwsze dziecko - 30 zł
za drugie dziecko opłata wynosi - 20 zł
za kolejne dzieci opłata wynosi -10 zł.

Zebrane fundusze są pod pełną kontrolą Rady Rodziców i w znaczący sposób wspomagają potrzeby szkoły w zakresie m.in. zakupu pomocy dydaktycznych, nagród rzeczowych w konkursach, ,  nagród książkowych dla uczniów osiągających najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu. finansowania wyjazdów na konkursy, zawody, zakupu  herbaty, mydła, ręczników papierowych dla uczniów, organizację zabaw tanecznych, zakupu wyprawki dla klas I.