Nasze osiągnięcia 2011-2012



Osiągnięcia w konkursach 2011/2012 (PDF)

 

Nasze osiągnięcia w II semestrze:

27- 28 lutego 2012r. odbyły się w Szkole Podstawowej w Kurowie Mistrzostwa Międzygminne w minipiłce siatkowej dziewcząt i chłopców.

Wyniki - chłopcy:

II miejsce w kategorii "4" (czwórki)

II miejsce w kategorii "3" (trójki)

Wyniki - dziewczęta:

III miejsce w kategorii "3" (trójki)

images

Nasze osiągnięcia w I semestrze:

15 stycznia 2012 roku odbył się w naszej szkole X Gminny Konkurs Kolęd, Pastorałek, Szopek, Ozdób Choinkowych i Stroików Świątecznych, w którym uczniowie klas pierwszych reprezentowali Szkołę Podstawą im. A. Mickiewicza. Organizatorami konkursu byli: Urząd Gminy Żyrzyn, Szkoła Podstawowa w Żyrzynie, Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrzynie, Samorządowa Administracja Placówek Oświatowych w Żyrzynie. Na ten temat ukazał się artykuł i fotoreportaż w lokalnej prasie „Gościńcu Żyrzyńskim”.

Chór Szkoły Podstawowej w Żyrzynie prowadzony przez pana Krzysztofa Dąbrowskiego zdobył I miejsce w kategorii zespół/chór do lat 14.

Wojtaś Dawid – uczeń klasy Ib, został laureatem I nagrody w kategorii: dzieci szkół podstawowych z klas I-III w XVII Festiwalu Kolęd w Puławach, w konkursie „Bożonarodzeniowe szopki przestrzenne”.

II miejsce uczniów z klasy III a w III Przeglądzie Pieśni Religijnej w Puławach „Śpiewajmy Ojcu Świętemu”

II miejsce zajęła Weronika Wąsik (klasa II a) w Gminnym Konkursie Poezji i Prozy Bożonarodzeniowej

I nagroda Natalia Wiśniewska III b - Powiatowy Konkurs Plastyczny w Puławach „Jan Paweł II – człowiek modlitwy” –

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Bożonarodzeniowej

- I nagroda Weronika Gałek III b

- I nagroda Bartosz Kukier III b

- wyróżnienie Aleksandra Sumorek III b

VIII Przegląd Poezji, Prozy, Muzyki i Pieśni Niepodległościowej „Żeby polska była Polską”

- Adrianna Szaruga kl. VI b – laureat - A. Niedbała

- Szymon Kędziora kl. V b- wyróżnienie - A. Niedbała

- Eryk Mikos kl. VI a – wyróżnienie - A. Stolarska

- V Poetycki Apel Pamięci ”…o Niepodległą".

- Szymon KędzioraI miejsce w konkursie

oraz nagroda specjalna za recytację wiersza pt. „Syberyjskie Anioły”- A. Niedbała

- Adrianna Szaruga kl. VI b – II miejsce (ex aequo) A. Niedbała

- Angelika Radzikowska kl. VI b - II miejsce (ex aequo) A. Niedbała

- Eryk Mikos kl. VI a - II miejsce (ex aequo) – A. Stolarska

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Bożonarodzeniowej

- Eryk Mikos kl. VI a – wyróżnienie – A. Stolarska

Gminny Konkurs Matematyczny – Liga Zadaniowa (p. B.Kubak)

I miejsce Gabriela Jankowska

II miejsce – Paweł Wałach

III miejsce – Patryk Kubak

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

26.10.2011

Tenis stołowy indywidualny – zawody międzygminne.

Chłopcy klasy IV i młodsze:

3 miejsce – Gębala Wiktor

Dziewczęta klasy IV i młodsze:

3 miejsce – Biernat Aleksandra

5 miejsce – Ziarek Olga

Chłopcy klasy V-VI

1 miejsce - Jankowski Kacper

3 miejsce - Kułaga Krystian

4 miejsce - Beczek Jakub

Dziewczęta klasy V-VI

2 miejsce – Michowska Dominika

27.10.2011

Tenis stołowy indywidualny – zawody powiatowe.

Chłopcy klasy IV i młodsi:

6 miejsce – Gębala Wiktor

Dziewczęta klasy IV i młodsze:

3 miejsce – Ziarek Olga

7 miejsce – Biernat Aleksandra

Chłopcy klasy V-VI

1 miejsce - Kułaga Krystian

5 miejsce - Beczek Jakub

7 miejsce - Jankowski Kacper

Dziewczęta klasy V-VI

3 miejsce – Michowska Dominika

20.01.2012

Tenis stołowy drużynowy – zawody międzygminne.

Dziewczęta klasy IV i młodsze:

2 miejsce drużyna w składzie: A. Biernat i O. Ziarek

Dziewczęta klasy V-VI

1 miejsce drużyna w składzie: D. Michowska i M. Zając

Chłopcy klasy IV i młodsi:

3 miejsce drużyna w składzie: W. Gębala, J. Barszcz, B. Pecio

Chłopcy klasy V-VI

2 miejsce drużyna w składzie: K. Kułaga, K. Jankowski, J. Beczek

 

 

I. Osiągnięcia naszych uczniów:
semestr I
 15 uczniów otrzymało stypendia za wyniki w nauce, 1 za osiągnięcia sportowe;
 wysoki wynik klasyfikacji średniej szkoły: 4,25
 osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych:
Konkursy powiatowe Nazwa konkursu Imię i nazwisko opiekuna Nagrodzeni
VIII Przegląd Poezji, Prozy, Muzyki i Pieśni Niepodległościowej ,,Żeby Polska była Polską”
Aurela Niedbała
Adrianna Szaruga kl. VI b – laureat
Szymon Kędziora kl. VB - wyróżnienie
Anna Stolarska
Eryk Mikos – kl. VI a -wyróżnienie
V Poetycki Apel Pamięci ,, … o Niepodległą …”
Aurela Niedbała
Szymon Kędziora kl. Vb – I miejsce oraz nagroda specjalna
Adrianna Szaruga – VI b II miejsce
Angelika Radzikowska – VI b II miejsce
Anna Stolarska
Eryk Mikos – kl. VI a – II miejsce
,,Śpiewajmy Ojcu Świętemu” – Przegląd Pieśni i Piosenek Religijnych
Alicja Adamczyk
II miejsce
Mistrzostwa powiatu w indywidualnym tenisie stołowym kl. V-VI
Agata Adach
Krystian Kułaga kl. VI b – I miejsce
Jakub Beczek kl. VI b – V miejsce
Kacper Jankowski kl. VI b – VII miejsce
Marlena Maciąg
Dominika Michowska – kl. VI a – III miejsce
Mistrzostwa powiatu w indywidualnym tenisie stołowym kl. IV
Agata Adach
Olga Ziarek – kl. IV a – III miejsce
Aleksandra Biernat – kl. IV a – VII miejsce
Agata Adach
Wiktor Gębala – kl. IV a – VII miejsce
Konkurs szopek przestrzennych w Puławach
Monika Lipnicka
Weronika Gałek – kl. III b – nagroda
Natalia Wiśniewska – kl. III b – nagroda
Elżbieta Kałkowska
Dawid Wojtaś – kl. I - nagroda
Konkurs Plastyczny Jan Paweł - Człowiek modlitwy
Krystyna Barańska
Natalia Wiśniewska - I nagroda
Weronika Gałek - wyróżnienie
Konkursy międzygminne Nazwa konkursu Imię i nazwisko opiekuna Nagrodzeni
Mistrzostwa Międzygminne w indywidualnym tenisie stołowym kl. IV
Agata Adach
Wiktor Gębala – kl. IV a – III miejsce
Aleksandra Biernat – kl. IV a – III miejsce Olga Ziarek – kl. IV a – V
miejsce
Mistrzostwa międzygminne w indywidualnym tenisie stołowym kl. V - VI
Marlena Maciąg
Dominika Michowska –kl. VIa – II miejsce
Agata Adach
Kacper Jankowski kl. VIb – I miejsce
Krystian Kułaga kl. VIb – III miejsce
Jakub Beczek kl. VIb – IV miejsce
Konkursy gminne i szkolne Nazwa konkursu Imię i nazwisko opiekuna Nagrodzeni
Gminny Konkurs Matematyczny ,,Liga zadaniowa”
Beata Kubak
Paweł Wałach – II miejsce
Urszula Krawczak
Gabriela Jankowska – I miejsce
Konkurs plastyczny /szkolny/ ,,Oszczędzam w SKO bo, …
Krystyna Barańska
Weronika Gałek – nagroda
Natalia Wiśniewska - wyróżnienie
Agnieszka Gałek
Wiktoria Cybula - nagroda
Konkurs poezji i prozy bożonarodzeniowej
Anna Stolarska
Eryk Mikos -wyróżnienie
Krystyna Barańska
Weronika Gałek – I nagroda
Bartosz Kukier – I nagroda
Emilia Miazga - wyróżnienie
Agnieszka Gałek
Jakub Szlendak – II nagroda
Aurela Niedbała
-
Konkurs czytelniczy /szkolny/ dla klas II ,,Przygody doktora Dolittle …”
Elżbieta Wrzos
Jolanta Kukier
Wiktoria Kokowicz - wyróżnienie
Agnieszka Gałek
Jakub Szlendak – II nagroda
Konkurs szopek i ozdób choinkowych
Monika Lipnicka
Natalia Wiśniewska – kl. III b – nagroda
Nastazja Cieloch – kl. III b – wyróżnienie
Michał Lipnicki – kl. VI a - wyróżnienie
Elżbieta Kałkowska
Emilia Bernat – kl. III a - wyróżnienie
Konkurs na wykonanie
przestrzennej
szopki bożonarodzeniowej
---
Magda Wasiak kl. Vb -nagroda
semestr II
 22 uczniów otrzymało stypendia za wyniki w nauce, 2 uczniów za osiągnięcia sportowe;
 wysoki wynik klasyfikacji średniej szkoły: 4, 40
 osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych:
KONKURSY MIĘDZYNARODOWE I OGÓLNOPOLSKIE Pełna nazwa konkursu Imię i nazwisko opiekuna Osiągnięcia
Międzynarodowy
Alicja Adamczyk
wyróżnienie – Adrian Wasiak
Konkurs Matematyczny KANGUR
Beata Kubak
wyróżnienie – Piotr Stolarski
Urszula Krawczak
wyróżnienie – Gabriela Jankowska
Ogólnopolska Stypendiada wczesnoszkolna
Jolanta Kukier
Wyróżnienie (ortografia)– Aleksandra Wawer
Agnieszka Gałek
III miejsce(plastyka) – Gabriela Kozak
Krystyna Barańska
II miejsce – Weronika Gałek
Wyróżnienie – Kinga Kozak
Ogólnopolski konkurs RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ
Krystyna Barańska
Jolanta Kukier
Agnieszka Gałek
Alicja Adamczyk
Nagroda dla szkoły i przejście do II etapu
Półfinał ,,Ratujemy …
Jolanta Kukier
III miejsce – drużyny ( Wiktoria Kokowicz, Mikołaj Urbański, Weronika Gałek, Bartosz Kukier)
Ogólnopolski konkurs grafiki komputerowej GRAFKOM 2012
Maryla Raczyńska
II miejsce – Katarzyna Jaremek
Ogólnopolski konkurs ekologiczny ,,Drzewko za butelkę”
Wioletta Mączka
V miejsce szkoły
Ogólnopolski konkurs plastyczny do utworów J. Czechowicza i T. Różewicza
Alicja Adamczyk
Wyróżnienie – Julita Borucka
Ogólnopolski konkurs plastyczny ,,Świat w oczach dziecka” - ,,Moja rodzina, mój dom”
Krystyna Barańska
Wyróżnienie – Natalia Wiśniewska
Alicja Adamczyk
Udział w wystawie – Klaudia Kozak
Ogólnopolska olimpiada z języka polskiego
Anna Stolarska
Na 890 uczestników kl IV-tych
22 miejsce Jakub Barszcz
26 miejsce Julia Kopeć
30 miejsce Grzegorz Szymanek
Na 1227 uczestników kl VI-tych
16 miejsce Gabriela Jankowska
22 miejsce Magdalena Zając
23 miejsce Dawid Kozak
39 miejsce Weronika Warda
Aurela Niedbała
Na 981 uczestników kl V-tych
14 miejsce Dominka Cieśla
15 miejsce Wojciech Wójcik
16 Arkadiusz Stachyra
17 miejsce Anita Rybak
20 miejsce Kacper Guz
23 miejsce Karolina Kozak
25 miejsce Magda Wasiak
27 miejsce Klaudia Kułaga
Na 1227 uczestników kl VI-tych
19 miejsce Piotr Stolarski
21 miejsce Kinga Grzegorzak
22 miejsce Daniel Kułaga
24 miejsce Paweł Wałach
26 miejsce Adrianna Szaruga
Ogólnopolska olimpiada z języka angielskiego
Agnieszka Zając
Na 1227 uczestników
28 miejsce Bartłomiej Pecio
32 miejsce Dawid Kozak
36 miejsce Magdalena Zając
Zbigniew Bielak
32 miejsce Arkadiusz Stachyra
35 miejsce Daniel Kułaga
39 miejsce Maciej Kołodziejek
41 miejsce Piotr Stolarski
Ogólnopolski Konkurs wiedzy o Janie Pawle II ,,Olimpus”
Maria Mizura
Na 6691 uczestników szkół podstawowych
18 miejsce Paweł Wałach
25 miejsce Dominka Cieśla
30 miejsce Daniel Kułaga
37 miejsce Kamil Kubak
38 miejsce Mateusz Błachnio
39 miejsce Magdalena Zając, Natalia Olszak, Gabriela Jankowska,
40 miejsce Anita Rybak, Krystian Kułaga
49 miejsce Adrianna Szaruga
KONKURSY WOJEWÓDZKIE Pełna nazwa konkursu Imię i nazwisko opiekuna Osiągnięcia
Konkurs plastyczny ,,W kręgu idei Janusza Korczaka
Elżbieta Kałkowska
Laureat – Katarzyna Wiśniewska
Wyróżnienie – Katarzyna Pietrasiak
Wyróżnienie – Klaudia Korpysa
Krystyna Barańska
Wyróżnienie – Anastazja Cieloch
Udział w wystawie – Kinga Kozak
Konkurs plastyczny ,,Mistyczne pejzaże”
Krystyna Barańska
I nagroda – Weronika Gałek
Konkurs plastyczny ,,Unia Europejska w drodze do szkoły”
Krystyna Barańska
I nagroda – drużyna (Weronika Gałek, Kinga Kozak, Bartosz Kukier, Adrian Matraszek, Natalia Wiśniewska)
KONKURSY POWIATOWE Pełna nazwa konkursu Imię i nazwisko opiekuna Osiągnięcia
Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy o Tematyce Wiejskiej
Aurela Niedbała
II miejsce – Angelika Radzikowska
Wyróżnienie – Adrianna Szaruga,
Wyróżnienie – Szymon Kędziora
Międzypowiatowy Konkurs Poezji i Prozy Religijnej
Maria Mizura
Wyróżnienie – Grzegorz Szymanek
,,Witaj Majowa Jutrzenko” – Puławski Konkurs Krasomówstwa, Recytacji, Pieśni i Tańców Narodowych
Aurela Niedbała
Wyróżnienie – Angelika Radzikowska
Wyróżnienie – Adrianna Szaruga
Biegi o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego
Jolanta Kukier
III miejsce Wiktoria Kokowicz
KONKURSY MIĘDZYGMINNE Pełna nazwa konkursu Imię i nazwisko opiekuna Osiągnięcia
Konkurs z języka angielskiego ,,Spelling test”
Agnieszka Zając
6 miejsce – Dawid Kozak
Zbigniew Bielak
4 miejsce – Piotr Stolarski
7 miejsce – Paweł Wałach
KONKURSY GMINNE I SZKOLNE Pełna nazwa konkursu Imię i nazwisko opiekuna Osiągnięcia
Gminny Konkurs Matematyczny ,,LIGA ZADANIOWA „
Beta Kubak
III miejsce – Paweł Wałach
Urszula Krawczak
I miejsce – Gabriela Jankowska
Szkolny konkurs plastyczny na najładniejszą kartkę walentynkową
Jolanta Kukier
Nagroda – Karolina Wiśniewska
Alicja Adamczyk
III miejsce – Dorota Pataj
Wyróżnienie – Emilia Bernat
Szkolny konkurs na najładniejszą rymowankę lub wiersz o SKO
Jolanta Kukier
Nagrody: – Karolina Wiśniewska, Wiktoria Kokowicz, Aleksandra Wawer, Julia Kamola, Krystian Pruchniak
Alicja Adamczyk
Wyróżnienie – Aleksandra Micka
Szkolny Festyn SKO
Alicja Adamczyk
I miejsce – klasa IIIa
Szkolny konkurs na najładniejszy kwiatek przestrzenny dla Pani
Alicja Adamczyk
I nagroda – Klaudia Kozak
Konkurs czytelniczy ,,Czy znasz bajki Perlan”
Krystyna Barańska
I miejsce – Aleksandra Sumorek
II miejsce – Izabella Furtak
III miejsce – Weronika Gałek
Wyróżnienie – Anastazja Cieloch,
Wyróżnienie - Kinga Kozak
Konkurs wiedzy o UE
Krystyna Barańska
I nagroda – Weronika Gałek
Szkolny konkurs na prezentację multimedialną nt. ,,Życie i twórczość Janusza Korczaka”
Maryla Raczyńska
Nagrody: - Gabriela Jankowska, Adrianna Szaruga
Wyróżnienia: - Kamil Kowalczyk, Piotr Stolarski, Angelika Radzikowska, Weronika Szewczyk