Aktualności Obecny rok szkolny

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH 2020/2021

Platforma do elektronicznej rekrutacji – terminy naboru, oferty edukacyjne szkół ponadpodstawowych, statystyki chętnych, instrukcje związane z rekrutacją elektroniczną

https://lubelszczyzna.edu.com.pl/kandydat

 

Terminy rekrutacji elektronicznej do szkół ponadpodstawowych

Zarządzenie Nr 5/2020 Lubelskiego Kuratora Oświaty w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021

 

Wykaz zawodów i konkursów uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym

Zarządzenie nr 9/2020 Lubelskiego Kuratora Oświaty w sprawie wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty

 

Zasady rekrutacji

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego dla publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów

 

Oferty edukacyjne szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Puławach – publikacja na stronie Starostwa

https://www.pulawy.powiat.pl/powiat/edukacja/n,96792,oferta-edukacyjna-powiatu-pulawskiego-2020-21.html

WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE

Jesteśmy postawieni w sytuacji dość trudnej, bo nieznanej. Koronawirus zamknął nas w domach, odciął od pracy, szkoły, przedszkola, od życia codziennego, które prowadziliśmy. Wiele osób już po kilku dniach odizolowania nie radzi sobie z nową, ciężką sytuacją. Wiemy doskonale, że nasze dzieci tęsknią za nauką w szkole, za spędzaniem czasu z kolegami, koleżankami. Tęsknią również za wychowawcami. W momentach, kiedy czujemy się przytłoczeni, mamy poczucie, że sytuacja zaczyna nas przerastać, a poczucie lęku dominuje nad naszymi myślami i zachowaniem. Sytuację związaną z koronawirusem każdy z nas przeżywa inaczej. Niektórzy odczuwają strach, obawę, że ich starsi bliscy mogą zachorować. Innych przytłacza nadmiar obowiązków domowych. Warto wówczas skorzystać z pomocy specjalisty. 

 

Informacje dotyczące dyżurów psychologicznych dla mieszkańców powiatu puławskiego:

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Puławach

Telefoniczny dyżur psychologa w Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Puławach pod numerem: 785 027 111
sobota, niedziela, poniedziałek 7.30 – 19.00

wtorek - piątek 10.00 – 19.00

Psycholog pełni także dyżur w godzinach pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Puławach pod numerami:
81 888 53 05, 81 888 53 06

800 110 001 – infolinia

poniedziałek 8.00 – 16.00

wtorek – piątek 7.00 – 15.00

 

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia przy ul Kołłątaja 64 w Puławach  - codziennie przez całą dobę działa Telefon Zaufania  pod numerem  81 458 67 77.

 

Puławskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego

(dawna nazwa Centrum Interwencji Kryzysowej)

Program Pomocy Całodobowej

  1. Wólka Profecka 26

tel. (81) 888 04 20, (81) 458 62 22, fax (81) 458 62 21 – zadzwonić, by przełączyli na fax

bezpłatna całodobowa infolinia – 800 306 833

 

Polski Czerwony Krzyż

Telefoniczna linia wsparcia psychologicznego 22 230 22 07

Codziennie od 10.00 do 22.00 dyżury pełnią psychologowie – wolontariusze

Działania linii wsparcia obejmują pierwszą pomoc psychologiczną, psychoedukację

 

Kontakt z pedagogiem szkolnym oraz psychologiem szkolnym

Można kontaktować się z pedagogiem szkolnym oraz psychologiem za pośrednictwem dziennika elektronicznego, pocztą elektroniczną oraz telefonicznie po wcześniejszym umówieniu.

Marzena Furtak – pedagog szkolny, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jolanta Prończuk – psycholog szkolny, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Informacja - próbny egzamin ósmoklasisty

Informacja dyrektora Szkoły Podstawowej im. Adam Mickiewicza w Żyrzynie z 27 marca 2020r. dotycząca próbnego egzaminu ósmoklasisty.

 

Uprzejmie informuję, że Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne w dniach od 30 marca do 1 kwietnia br. udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego.

Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języka angielskiego, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

· 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9.00 – język polski

· 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9.00 – matematyka

· 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9.00 – język angielski


Zasady oceniania rozwiązań zadań zostaną w pierwszej kolejności przekazane wyłącznie dyrektorom szkół, w których w 2020 r. jest przeprowadzany egzamin ósmoklasisty. Następnie dyrektorzy udostępnią te dokumenty (np. e-mailem) nauczycielom, którzy ocenią prace przesłane przez uczniów. Zasady oceniania zostaną zamieszczone 8 kwietnia br. na stronie internetowej CKE.


Uczniowie po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE rozwiązują zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę formie, tj. korzystając z „zeszytu rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo).

Uczniowie przesyłają swoje rozwiązania do nauczycieli (np. e - mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć/skanów poszczególnych kartek rozwiązań albo zamieszczają je na dysku Google).

Nauczyciele korzystający ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań mają te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać informację zwrotną, np. w postaci krótkiego komentarza w e- mailu.


Egzamin ósmoklasisty powinien zostać przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu czyli:

· godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym – 9:00

· samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów:

- j.polski – czas pracy 120 min,

- matematyka – czas pracy 100 min

- j. angielski – 90 min

- przesłanie rozwiązań zadań egzaminacyjnych – do godz. 12:00 danego dnia

Próbny egzamin ósmoklasisty przeprowadzony będzie wyłącznie w celu informacyjnym oraz diagnostycznym. Za nieuzasadnione uważa się wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników egzaminu próbnego z poszczególnych przedmiotów.


Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych. Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:

· informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów;

· przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów;

· arkusze pierwszego próbnego egzaminu ósmoklasisty;

· arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r.;

· osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych;

· filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.Zobowiązuję wychowawców oraz nauczycieli przedmiotów egzaminacyjnych, aby przekazali uczniom i rodzicom informację o terminie przeprowadzenia egzaminu oraz zapoznali ich z całą procedurą jego przebiegu.

Dyrekcja

Problemy z dziennikiem

 

Szanowni Państwo problemy z działaniem dziennika elektronicznego VULCAN dotyczą całego kraju (także dzienników innych firm np. Librus). Serwery nie wytrzymują obciążenia..

Miejmy nadzieję, że problemy zostaną jak najszybciej usunięte i dziennik wróci do stabilnej pracy.

 

 

Informacja

Szanowni Państwo,
Zgodnie z zapisami rozporządzenia MEN w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19 od 25 marca 2020 do 10 kwietnia 2020 nauka będzie obowiązkowo odbywać się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (realizowanie podstaw programowych, systematyczne przekazywanie wiedzy uczniom i ich ocenianie).
Jest to dla nas nowa sytuacja, w której się znaleźliśmy. Uczymy się wszyscy, tej również dla nas, nowej formy nauczania. Wiemy, że bez Państwa pomocy trudno będzie to nauczanie zorganizować.
Dziękujemy za dotychczasową współpracę. Dołożymy wszelkich starań, aby ten czas był dla Państwa jak najmniej uciążliwy.
Szczegółowe informacje o pracy szkoły zostały przekazane Państwu na e-dziennik.
Dyrekcja