e-Dziennik

 

 

BIP

Zaprzyjaźnione strony

 

RODO

Aktualności Obecny rok szkolny

W ślady Mickiewicza, czyli próby literackie uczniów III b.

Praca z poezją stwarza wiele okazji do mówienia, słuchania, pisania, czytania, rozwijania wyobraźni. Czytając lub tworząc wiersz, dziecko utrwala pisownię wyrazów, wzbogaca czynne słownictwo, poznaje wieloznaczność słów. Ogromne znaczenie w rozwijaniu dziecięcej wyobraźni, wrażliwości, uczuć oraz odpowiedzialności za słowa i ich wartość ma pomoc nauczyciela/rodzica.
Można to czynić otwierając przed uczniami „furtkę do ogrodu poezji”. Nie chodzi o to, aby na siłę zrobić z dzieci poetów. Rola nauczyciela i rodzica polega na korygowaniu, wygładzaniu, wskazywaniu właściwego kierunku. Najważniejsza jest radość jaką dzieci czerpią z odkrywania tego, co już często dawno odkryte. Nie trzeba się bać odkrywania tkwiących w uczniu pokładów wrażliwości, bo nie o precyzję intelektualistów tu chodzi, lecz o wrażliwość człowieka. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej rozwijają i pobudzają aktywność twórczą dzieci. Oto wiersze uczniów klasy III b - tematyka dowolna.

Dzień Patrona

 

26 listopada to dla uczniów naszej szkoły ważna data. Tego dnia obchodzimy Święto Patrona Szkoły - Adama Mickiewicza. W obecnej sytuacji, nauczania zdalnego w dobie epidemii, która również jest dla nas trudna i wymaga dostosowania się do nowej rzeczywistości, nie zapomnieliśmy o jednym z największych poetów polskiego romantyzmu. Uczniowie podczas lekcji przypomnieli sobie postać patrona, jego życie i twórczość, obejrzeli ciekawe prezentacje, przeczytali fragmenty jego utworów, narysowali portrety naszego wieszcza, oraz zaśpiewali hymn szkoły, tak jak podczas ważnych uroczystości szkolnych. Wszyscy z dumą mogą powiedzieć, że ich szkoła nosi imię Adama Mickiewicza.

 

Dzień Gier Planszowych - cała Polska gra w planszówki

 

10.X.2020 - Dzień Gier Planszowych

Uczniowie twierdzą, ze warto grać w gry planszowe ponieważ jest to dobry pomysł na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, rozwijają umysł i wyobraźnię, uczą grać fair play. Odkrywanie tej formy zabawy dla dzieci jest wspaniałą okazją do integracji i znakomitej zabawy. Gry planszowe są świetną rozrywką na długie, jesienne wieczory.

 

DRODZY UCZNIOWIE!!!

Zachęcamy do czytania.

 

Książki z biblioteki szkolnej możecie wypożyczać wysyłając zamówienie na dziennik elektroniczny do pani Agnieszki Zając i pani Bożeny Madoń. W treści wiadomości proszę podać swoje imię, nazwisko, klasę, tytuł książki i autora. Po otrzymaniu wiadomości potwierdzającej możecie je odebrać w szkole w wyznaczonym miejscu (przy wejściu do nowego budynku szkoły).

Zwracane książki wkładacie do przygotowanego kartonowego pudła znajdującego się w szkole przy wejściu, umieszczając w środku kartkę, na której należy napisać swoje imię, nazwisko i klasę.

Zapraszamy!

 

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.

Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych - Teodora Roosvelta, ale o tym opowiedzą Wam pierwszaki. Zapytajcie!

WEBINAR DLA UCZNIÓW

Jak się pracuje w sektorze humanitarnym?

 

Środa, 2 grudnia 2020 o 18:00 – 19:30

Organizatorzy: Mapa Karier i Polska Akcja Humanitarna (PAH)

Wydarzenie online

Link do streamingu: https://youtu.be/-XFnGlGDOcA

Przed nami kolejny  #ZawodowyStream i kolejna ciekawa branża. Jeżeli jako przyszły kierunek zawodowy rozważasz pracę w sektorze humanitarnym, nie przegap najbliższego spotkania.

Gośćmi Mapy Karier będą pracownicy Polskiej Akcji Humanitarnej, organizacji, która niesie pomoc osobom dotkniętym skutkami klęsk żywiołowych i konfliktów zbrojnych.

Porozmawiamy również o tym, że praca w organizacji pozarządowej to nie wolontariat, a realna ścieżka kariery.

 Aby nie przegapić transmisji, koniecznie zasubskrybuj kanał Zawodowy Stream: www.youtube.com/ZawodowyStream.

W wydarzeniu można wziąć udział bez opłat i bez rejestracji. Wystarczy w terminie spotkania wejść w link: https://youtu.be/-XFnGlGDOcA.

 

Podczas spotkania dowiesz się:
 jak wygląda sektor humanitarny w Polsce?
 czy praca humanitarna to zawód czy powołanie?
 jakie kompetencje powinien posiadać pracownik humanitarny i gdzie je zdobyć?
 czy można pomagać źle i jakie są złe praktyki pomagania?
 czy praca humanitarna możliwa jest jedynie w terenie?
 czy płeć ma znaczenie w pracy pracownika humanitarnego?

W trakcie streamingu będziesz mieć możliwość zadania pytań. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa – mamy nadzieję, że spotkanie będzie dla Ciebie inspirujące i pokaże Ci, jak wygląda sektor humanitarny w Polsce i co oferuje w kontekście kariery zawodowej.

Znasz kogoś, kto mógłby być zainteresowany?

Przekaż link do wydarzenia: https://youtu.be/-XFnGlGDOcA

IIIa - innowacje 2020_21

 

Uczniowie klasy 3a realizując zadania innowacji „Jemy zdrowo, kolorowo” rozmawiali podczas nauki zdalnej na temat zachowań sprzyjających zdrowiu. Doskonale wiedzą, jakie znaczenie ma prowadzenie zdrowego trybu życia. Przypomnieli sobie zasady prawidłowego odżywiania się. Dowiedzieli się o pochodzeniu witamin i ich roli w rozwoju ludzkiego organizmu. Poznali rośliny lecznicze i dowiedzieli się, jak zrobić „Leki z domowej apteki”. Znają sposoby przechowywania owoców i warzyw oraz rodzaje przetworów owocowych i warzywnych, które zimą przypominają nam o lecie i świetnie smakują.

Samodzielnie wykonali smakowicie wyglądające zdrowe, kolorowe kanapki.