Aktualności

Spotkania z funkcjonariuszami policji

 

8 lutego 2019 r. zorganizowane zostały dwa spotkania uczniów z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Puławach oraz Komisariatu Policji w Kurowie. Odwiedzili szkołę mł. asp. Ewa Rejn-Kozak oraz st. asp. Maciej Wąsik - dzielnicowy. Głównym celem było omówienie zasad bezpieczeństwa w trakcie zbliżających się ferii zimowych.

Podczas spotkania z uczniami klas młodszych (IV-VI) funkcjonariusze omówili zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać dzieci. Podkreślali m.in., by uczniowie unikali wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne, zwracali uwagę na to, by podczas jazdy na sankach nie zjeżdżać z górki w pobliżu dróg, aby nie doczepiać sanek do samochodów ani nie bawić się na ulicy pokrytej śniegiem. Przypominali także, aby zachować szczególną ostrożność podczas kontaktów z nieznajomymi dorosłymi.

Uczniowie klas starszych (VII, VIII oraz klasy III gimnazjum) również zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa podczas ferii. Uczniowie dowiedzieli się, co należy robić, gdy jest się świadkiem zdarzenia, kolizji itp. Spotkanie było także poświęcone poznaniu pracy policjanta (w ramach działań z zakresu doradztwa zawodowego). P. Ewa Rejn-Kozak przekazała informacje o tym, jakie kroki należy podjąć, aby pracować w zawodzie policjanta. Omówiła zadania i czynności zawodowe, zapoznała uczniów z wymaganiami psychologicznymi i fizycznymi w zawodzie. Opowiedziała kilka ciekawostek ze swojej codziennej pracy. Z ogromną pasją mówiła o pracy funkcjonariusza policji, a uczniowie z ciekawością słuchali i zadawali pytania.

Bardzo dziękujemy za spotkanie!