Aktualności

Narty 4a

18 stycznia 2019 roku uczniowie klasy 4a (z wychowawcą- p. Anetą Leńczowską i nauczycielem wychowania fizycznego- p. Moniką Pokora) wzięli udział w nietypowej i bardzo interesującej lekcji wychowania fizycznego przeprowadzonej na stoku narciarskim w Rąblowie.

Celem wyjazdu było zachęcanie dzieci do czynnego wypoczynku na stoku w okresie zbliżających się ferii zimowych i doskonalenia umiejętności narciarskich.

Większość po raz pierwszy miała narty na nogach. Pod okiem instruktorów uczniowie zdobywali podstawowe umiejętności związane z jazdą na nartach i bezpiecznym zachowaniem się na stoku; ci, którzy potrafili jeździć, doskonalili nabyte wcześniej umiejętności.

Warunki zjazdowe, pomimo dodatniej temperatury, były bardzo dobre. Zajęcia odbywały się w wesołej atmosferze. Upadki, które zdarzały się często podczas nauki, nie zniechęcały adeptów sztuki narciarskiej do kolejnych zjazdów. Pod koniec szkolenia widać było już znaczne postępy, które pozwoliły uczniom samodzielnie zjechać ze stoku narciarskiego. Wszyscy uczestnicy mimo zmęczenia, byli zadowoleni ze swoich osiągnięć i wyrazili chęć uczestniczenia w tego typu zajęciach.