Aktualności

Spotkanie z panem Piotrem Kanarkiem.

 

Dnia 10 października uczniowie klasy VI b i członkowie Szkolnego Koła Przyjaciół Biblioteki mieli niecodzienną okazję do spotkania z artystą. W progi szkoły zawitał pan Piotr Kanarek – uczeń naszej szkoły w latach 1979-1984, grafik należący do Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Przygodę ilustratora rozpoczynał, wykonując zamówienia m.in. dla: Elle, Przeglądu Sportowego, Reader`s Digest, Pulsu Biznesu i in. Obecnie zajmuje się ilustracją, grafiką wektorową, rysunkiem prasowym i karykaturą, współpracując z pismami, wydawnictwami książkowymi i płytowymi, agencjami reklamy i innymi.

    Pan Piotr z pasją opowiadał o swojej twórczości, inspiracjach i tworzeniu nowych prac. Zademonstrował przykładowe karykatury, komiksy, etykiety. Opowiedział i pokazał w jaki sposób każdy może wykonać prosty komiks czy karykaturę. Pod kierunkiem gościa uczniowie wykonali swoje karykatury. W skupieniu i z wielką ciekawością uczestnicy słuchali opowieści pana Piotra, zadawali pytania, na które artysta odpowiadał.
Spotkanie to wywarło na dzieciach ogromne wrażenie, a wiedza przekazana im przez artystę na długo pozostanie w ich pamięci. Na zakończenie wykonano wspólną fotografię, a pan Piotr rozdał autografy.