Aktualności

41 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W środę 28 lutego w naszej szkole odbył się Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów z klas III-VI. Nagrodę główną w Turnieju zdobył uczeń naszej szkoły Piotr Szaniawski z klasy IVb.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) jest konkursem popularyzującym przepisy i kształtującym umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii pożarnictwa. Ponadto udział w OTWP przybliża młodzieży realizację marzeń zostania strażakiem, poprzez umożliwienie wstąpienia do szkół aspirantów PSP oraz Centralnej Szkoły PSP.

Serdecznie gratulujemy sukcesu naszemu uczniowi, który w dniu 16.03.2018r. w Sali konferencyjnej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Puławach będzie reprezentował Gminę na szczeblu Powiatowym.